Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Altaş TV Yazarlar
KAYITLI BİR YAZAR BULUNAMADI
Mini Anket
GİRESUN’DA ÇEVRE DUYARLILIĞI KOŞUSU DÜZENLENDİ

GİRESUN’DA ÇEVRE DUYARLILIĞI KOŞUSU DÜZENLENDİ

Tirebolu Dernekler Fedarasyonu (TİRDEF) ve Kovanpınar Köyü Derneği çevre sorunlarına dikkat çekmek adına sembolik bir koşu düzenledi. 
Kovanpınar Köyü’nden başlayıp, Tirebolu Cumhuriyet Meydanı'nda biten koşuya Tirebolulu Uzman Dr. Emrullah Demirel ile veteran atlet Halil Arslan’ın katıldığı koşu, 1 saat 36 dakika sürdü.
Yapılan koşuyla ilgili konuşan veteran atlet Doktor Emrullah Demirel, “Çok güzel geçti. Hava temiz ve oksijenli olduğu için çok güzel koşuluyor. 15 kilometre daha koşabilirdik. Bunu havanın temiz oluşuna borçluyuz. Hava kirlendiğinde, oksijen azaldığında ve su kirlendiğinde böyle koşamayız.Tirebolu’nun çevre yönünden ciddi sıkıntıları var. Hidroelektrik santralleri, Tirebolu Balıkçı Barınağının limana dönüştürülmesi, Harşıt Çayı içinde yapılan çalışmalar Tirebolu’nun doğasını olumsuz etkiliyor. Biz çevre sorunlarına dikkat çekmek için koştuk” dedi.
Diğer veteran atlet Sivas’lı Halil Arslan, Tirebolu’nun doğa harikası bir yer olduğunu belirterek, bu güzelliğin bozulmaması için koştuklarını belirtti.
Atletlere koşunun bitiminde dernek yöneticileri atletleri plaketle ödüllendirdi. Törene Kovanpınar Derneği Başkanı Kamil Sakal, Kovanpınar Köyü Muhtarı Bayram Çınar, TİRDEF Kurucu Başkanı Çınar Çetinkaya, TİRDEF’ten İsmet Rizeli, Tirebolu İletişim Fakültesi Dernek Başkanı Şaban ARSLAN, Tirebolu Çevre, Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Sibel Arslan ve dernek yöneticileri katıldı. Ödül töreninde Tirebolu Çevre Derneği Başkanı Sibel Arslan ve TİRDEF Kurucu Başkanı Çınar Çetinkaya, atletlerin plaketlerini takdim ettiler.
Koşunun sonunda Kovanpınar Köyü Derneği Başkanı Kamil Sakal koşuyla ilgili olarak, “TİRDEF ve Kovanpınar Köyü Derneği ‘Çevre Duyarlılığı’ konusunda yapmış olduğumuz maraton koşuna, köyümüzün uzman doktoru Emrullah Demirel ve Halil Arslan’ın katılımıyla birlikte gerçekleştirdik. Kovanpınar’dan başlayıp Tirebolu’ya koşan iki atlet 17 kilometrelik etabı 1 saat 36 dakikada tamamladılar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu koşu bundan sonra devam edecek ve bundan sonra da ‘Kovanpınar-Tirebolu Maraton Koşusu’ adı altında geleneksel hale getirmek istiyoruz” dedi.
Tören sonrası atletler ve dernek yöneticileri hatıra fotoğrafı da çekildi.

KAYNAK: İHA

 
HABERE YORUM YAPINIZ
Adı Soyadı
Yorum
E-Mail Adresi
 
Facebook'ta Paylaş
   
Bu haber 205 defa okundu.


Bu habere yorum yapın.
Görüşlerinizi sizde paylaşın.
 
YAYINLANMIŞ YORUMLAR
HABERE HENÜZ YORUM YAZILMAMIŞ. İLK YORUMU SİZ YAZIN
 
www.altastv.com.tr

Altaş TV bir Altaş şirketleri grubu üyesidir. Her hakkı saklıdır. 2011 / Ordu Anasayfa l Video Arşiv l Foto Galeri l Canlı İzle